/sluzby/pokryvacske-prace/ /sluzby/strechy-na-klic/ /sluzby/klempirske-prace/renovace-a-natery-klempirskych-prvku/ / /sluzby/klempirske-prace/protisnehove-zabrany/

Renovace a nátěry klempířských prvků

Jelikož je většina klempířských prvků vyrobena z klasického pozinkovaného plechu, který jako většina kovů podléhá procesu stárnutí a korozi je nutná jeho pravidelná údržba. Takto je nutné udržovat veškeré plechové prvky od drobných klempířských detailů až po celé plechové střechy. Pokud mluvíme o nutnosti údržby máme namysli především natírání ochranným nátěrem. Aby byl nátěr kvalitní a měl dlouhou životnost je nutná jednak jeho správná volba ale především i dodržení technologického postupu.

Renovace

Plech je nutné nejprve důkladně očistit, obrousit zkorodovaná místa, případně odstranit nesoudržné staré vrstvy barvy. Zkorodovaná místa je pak vhodné přetřít základním antikorozním nátěrem, ačkoliv některé dnešní kvalitní materiály tento proces již nevyžadují. Pokud bude natíraná větší plocha, či to podklad vyžaduje, je vhodné plochu omýt tlakovou vodou nejlépe s příměsí saponátu a smýt tak mastnotu, nečistoty a prach vzniklý broušením.

Následuje první nátěr. Nanášení barvy provádíme štětkou, válečkem nebo při větších rozměrech moderním airless zařízením. Po dokonalém vyschnutí prvního nátěru se aplikuje nátěr druhý – finální, který utvoří po celém povrchu jednolitý film barvy. Tímto krokem proces renovace končí. Provádíme také nátěry okapů a čištění okapů a svodů.

Kontaktujte Nás LQ-Střechy
Zdíkovská 3015/31 150 00 Praha 5
+420 724 968 331 info@lq-strechy.cz