/sluzby/pokryvacske-prace/ /sluzby/klempirske-prace/renovace-a-natery-klempirskych-prvku/ /sluzby/tesarske-prace/ / /sluzby/strechy-na-klic/

Výměna střešní krytiny

Výměna různých částí střešní krytiny je jednou ze základních oprav spadající pod pokrývačskou činnost. Jelikož střešní krytina podléhá procesu stárnutí a pod vlivem klimatických vlastností ztrácí časem svojí pevnost a odolnost je nutné střechu pravidelně kontrolovat.

Výměna

Při kontrole klasických taškových střech se často zjistí, že je pár tašek prasklých a žádají si vyměnit. U některého druhu krytiny může být po čase problém sehnat náhradní tašky a z tohoto důvodu by mělo být na půdě vždy dostatek náhradních tašek pro následnou případnou opravu. Výměna částí střešní krytiny je poměrně jednoduchý proces, který může zamezit vzniku dalších problémů (např. poničení nosné konstrukce).

Větší problém při výměně střešní krytiny může nastat u moderních lehkých materiálů (např. plechové krytiny), kde je pokládání jednotlivých dílů na sobě závislé a dostat se tak k některému dílu muže znamenat rozebrání téměř celé střechy. I zde platí pravidlo, že je dobré mít schované náhradní díly na případnou výměnu.

Klasická tašková krytina je oproti moderním materiálů mnohem jednodušším systémem se kterým se dá kdykoliv pracovat a případné opravy jsou velmi snadnou záležitostí.

Výměna

Materiál střešné krytiny:

Kontaktujte Nás LQ-Střechy
Zdíkovská 3015/31 150 00 Praha 5
+420 724 968 331 info@lq-strechy.cz