/sluzby/pokryvacske-prace/vymena-stresni-krytiny/ /sluzby/klempirske-prace/protisnehove-zabrany/ /sluzby/klempirske-prace/renovace-a-natery-klempirskych-prvku/ / /sluzby/tesarske-prace/

Pálené krytiny

Pálena taška je tradičním materiálem našich střech a i dnes je velice hojně používána. Základem pro výrobu pálené tašky je kvalitní hlína a voda. V současné době jsou pálené tašky vyráběny nejmodernějšími technologiemi, což znamená, že tašky jsou vypalovány v sádrových formách, které zajišťují hladký povrch a přesný tvar každé pálené tašky.

Pálené krytiny

Výhodami pálených tašek je jejich mrazuvzdornost, zdravotní nezávadnost, vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům, nízké nároky na údržbu a klasický a estetický vzhled. Nevýhodou této krytiny pak může být její vyšší cena a velké zatížení krovu.

Pálená krytina se v poslední době dá pořídit i s barevnou ochrannou vrstvou – Glazura a Engoba. S touto úpravou získáte kromě estetického dojmu z elegantní střechy i ochranu krytiny vůči UV záření, kyselým dešťům nebo krupobití.

Engoba

Engoba je matná až pololesklá barevná povrchová úprava. Tenký povlak z keramické směsi (obarvené přírodními oxidy železa) se nanáší na vysušenou tašku a následně se vypaluje při vysokých teplotách.

Glazura

Tašky s úpravou glazury mají vysoký lesk. Stejná úprava jako engoby, ale vyšší podíl sklovitých příměsí. Glazura nejenže výrobek zušlechťuje na nejvyšší možnou míru, navíc ho zpevňuje a chrání.

Výrobci: Tondach, Roben, Creaton.

Zajímavou alternativou jsou také vláknocementové střešní krytiny.

Pálené krytiny

Kontaktujte Nás LQ-Střechy
Zdíkovská 3015/31 150 00 Praha 5
+420 724 968 331 info@lq-strechy.cz