/sluzby/dalsi-sluzby/montaz-stresnich-oken/ /sluzby/pokryvacske-prace/ /sluzby/tesarske-prace/ /sluzby/klempirske-prace/renovace-a-natery-klempirskych-prvku/ /sluzby/klempirske-prace/protisnehove-zabrany/

Rekonstrukce střech

Pustit se do rekonstrukce střechy bývá poměrně velkou a zásadní stavební úpravou, která ovlivní a zhodnotí Vaší nemovitost na desítky následujících let. Důvody k rekonstrukci mohou být různé – špatné hydroizolační vlastnosti, nedostatečná termoizolace, zchátralá konstrukce, či rekonstrukce podkroví a úprava půdní prostor na bytové jednotky.

Tato složitá stavební procedura bývá náročná na organizaci práce a jednotlivé fáze rekonstrukce musí na sebe dokonale navazovat, aby byla výměna střešní krytiny provedena co nejrychleji a minimalizovala se tak možnost poničení interiéru nemovitosti vlivem silného deště. Zejména z tohoto důvodu je důležité, aby celou rekonstrukci střechy zajišťovala pouze jedna firma.

Při rekonstrukci střechy je nejdůležitějším krokem posouzení stavu původní nosné konstrukce střechy (krovu) a následné určení rozsahu nutných oprav. Stav krovu je nutné posuzovat především s ohledem na typ budoucí střešní krytiny a možné klimatické vlivy.

V další fázi rekonstrukce je nutné vybrat vhodný materiál střešní krytiny. Volba vhodné střešní krytiny pro Vaší nemovitost podléhá mnoha kritériím - požadovaný vzhled, zatížení krovu, životnost, cena, začlenění do okolního prostředí. Doporučujeme: nechte si poradit od odborníků.

V poslední fázi plánování je nutné důkladně promyslet budoucnost využití půdních prostor. Je nutné zvážit možnost rekonstrukce podkroví na bytové jednotky (nutnost instalace paropropustné fólie, zateplení střechy). U těchto bodů je opravdu důležité myslet až desítky let dopředu, jelikož se některé kroky zpětně realizují velice obtížně. Veškerá rozhodnutí jsou při rekonstrukci střechy poměrně zásadní a je nutné každou možnost důkladně zvážit.

Pokud jste se rozhodli pro rekonstrukci vaší střechy či o ní jen uvažujete, nebojte se nás kdykoliv oslovit. Domluvíme si s Vámi osobní prohlídku, navrhneme technologický postup, doporučíme Vám nejvhodnější materiály a předložíme Vám náš navrhovaný rozpočet. To vše zdarma a bez jakýchkoliv závazků.

Typy střešní krytiny

Kontaktujte Nás LQ-Střechy
Zdíkovská 3015/31 150 00 Praha 5
+420 724 968 331 info@lq-strechy.cz