/ /sluzby/tesarske-prace/ /sluzby/pokryvacske-prace/vymena-stresni-krytiny/ /sluzby/pokryvacske-prace/vymena-stresni-krytiny/ /sluzby/klempirske-prace/renovace-a-natery-klempirskych-prvku/

Opravy a nátěry krovů

Výroba a montáž nového krovu je velice složitá a finančně náročná operace. Je nutné sundat celou střešní krytinu, rozebrat krov starý, udělat případně nový věnec a začít skládat krov nový. Během této operace hrozí vaší nemovitosti vyplavení interiéru deštěm. Těmto operacím se snažíme co nejvíce vyvarovat a pokud je to alespoň trochu možné starý krov zachránit a provést pouze opravy či výměny poškozených částí. Tyto opravy se ve většině případů dají provádět i bez sundavání krytiny a celkově se jedná o mnohem méně finančně náročné operace.

Opravy

K poškození nosné konstrukce střechy (krovu) dochází nejčastěji působením vody. To nastává, pokud je střešní krytina ve špatném stavu a do střechy byť jen lehce zatéká. Pokud pravidelně nekontrolujete stav střechy tak si ani takového zatékání nemusíte všimnout. Časem však promáčený krov začne hnít a jeho výměna je neodvratnou záležitostí. Druhým častým jevem poškození krovu je napadení dřeva dřevokazným hmyzem. Toto napadení začíná zprvu velmi nenápadně, ale pokud se mu nevěnuje dostatek pozornosti, může hmyz Váš krov rozložit úplně. V tomto případě doporučujeme preventivní sanační nátěry či užití impregnovaného dřeva.

Opravy

Další častou opravou starého krovu je tzv. komínová výměna. Dřívějším zvykem bylo nosné trámy tzv. krokve opírat do zdí komínu. Toto je ovšem v dnešní době z důvodů bezpečnosti nepřípustné a normy hovoří jasně. Komín nemůže projít revizí, pokud se v jeho blízkosti do 50mm nachází dřevěný (hořlavý) prvek. Tím pádem je nutné nosný trám podepřít jinde – provést tzn. komínovou výměnu. Někdy je tato služba spojena také s úpravou příhradových vazníků.

Kontaktujte Nás LQ-Střechy
Zdíkovská 3015/31 150 00 Praha 5
+420 724 968 331 info@lq-strechy.cz