/sluzby/pokryvacske-prace/ /sluzby/pokryvacske-prace/vymena-stresni-krytiny/ /sluzby/klempirske-prace/renovace-a-natery-klempirskych-prvku/ /sluzby/pokryvacske-prace/vymena-stresni-krytiny/ /sluzby/tesarske-prace/

Sanace a ochrana dřevěných konstrukcí

Ochrana dřeva je pro stálost dřevěných konstrukcí naprosto klíčovým aspektem, a proto je zcela podstatné její provedení. Dřevěné konstrukce jsou ohrožovány především dřevokaznými škůdci, houbami a plísněmi. Napadené dřevěné konstrukce ztrácí svou pevnost, nosnost, statické i izolační vlastnosti a také dochází ke změně jejich vzhledu. Proto by sanace a ochrana dřeva rozhodně neměla být podceňována a měla by být provedena dříve, než bude již pozdě.

Sanace

Technologický postup:

  1. Nejprve se dřevo očistí od prachu a nesoudržného podkladu.
  2. Následuje případná výměna poškozených části krovů.
  3. Poté se aplikuje ochranný prostředek (Lignofix, Bochemit), který zajistí dokonalou ochranu dřeva proti dřevokaznému hmyzu a plísním.
  4. Posléze je prováděna hloubkovou injektáž, během níž se hubící prostředek aplikuje pomocí speciálního stroje a tlaku cca 200 barů do kanálků a chodbiček v napadeném místě.
  5. Závěrem sanace je aplikace vykuřovací jednotky, která odstraní veškerá stáda přezimujícího hmyzu.

Sanace provedená tímto postupem je účinná a poskytuje skvělou prevenci před výskytem nežádoucích škůdců. V rámci klempířských prací provádíme také nátěry okapů a nátěry klempířských prvků.

Kontaktujte Nás LQ-Střechy
Zdíkovská 3015/31 150 00 Praha 5
+420 724 968 331 info@lq-strechy.cz