/sluzby/dalsi-sluzby/montaz-stresnich-oken/ /sluzby/tesarske-prace/ /sluzby/rekonstrukce-strech/ /sluzby/pokryvacske-prace/vymena-stresni-krytiny/ /sluzby/klempirske-prace/renovace-a-natery-klempirskych-prvku/

Oprava uvolněného hřebene

Dřívějším tradičním postupem bylo usazovat hřebenové tašky krytiny do maltové směsy. Tento postup sice byl funkční - do střechy neteklo a hřeben se nehnul, ale životnost takového uchycení byla maximálně deset let. Po této době se malta vlivem klimatických podmínek a teplotních změn začne drolit a sypat. Mezi hřeben a krytinou tak vznikne mezera, která se bude neustále zvětšovat a bude docházet k zatékání do střechy. Postupem času se hřeben uvolní natolik až jednoho dne například pod vlivem silného větru spadne a pokud ho nezachytí okap spadne až před Váš dům. Takovýto kus pevného materiálu je dosti nebezpečný pro vaše zdraví i Váš majetek. Ve střeše je následně již velká díra a je nutné okamžitě řešit opravu.

Oprava uvolněného hřebene

Takovéto situaci lze jednoduše předejít. Stačí z půdy pozorovat oblast hřebene a pokud již značně prosvítá slunce skrz krytiny je vhodné hřeben nechat pravidelně opravit. Zkušený pokrývač hřeben opatrně rozebere, odstraní starou uvolněnou maltu a hřeben následně usadí do nové maltové směsi. Jedná o rychlou a levnou opravu, která Vám dá jistotu na dalších deset let, že střecha bude v suchu a že Vaše zdraví ani Váš majetek nebudou v ohrožení. Součástí opravy střech je také oprava úžlabí.

Kontaktujte Nás LQ-Střechy
Zdíkovská 3015/31 150 00 Praha 5
+420 724 968 331 info@lq-strechy.cz